OPOwieści
z NBA

wywiady

VIDEO

opowieści z nba

OSCAR ROBERTSON

video

Zdjęcia: gettyimages

Oscar Robertson talks about his first steps with basketball, national scoring titles at University of Cincinnati, triple double 1961-62 season, playing against Boston Celtics, NBA Championship with Bucks in 1971, and Russell Westbrook triple double record. Enjoy!

Fragmenty

Przemek Opłocki:

Byłeś pierwszym graczem, który zakończył sezon ze średnimi na poziomie triple double. W sezonie 1961-62 notowałeś 30,8 punktów, 11,4 asyst i 12,5 zbiórki na mecz. Co pomogło w osiągnięciu tych niezwykłych statystyk?

Oscar Robertson:

Kiedy przyszedłem do Cincinnati Royals nie mieliśmy dobrego zespołu. Musiałem robić wiele różnych rzeczy. Dzięki doświadczeniu z liceum i podstawom, których się tam nauczyłem, byłem w stanie temu sprostać. Nie zdawałem sobie sprawy, że mi to wychodzą mi linijki na poziomie triple double. Starałem się grać najlepiej jak potrafiłem.

Przemek Opłocki:

Którzy zawodnicy, przeciwko którym grałeś, byli najtrudniejsi do krycia i uwielbiałeś z nimi rywalizować?

Oscar Robertson:

Kiedy zaczynałem grać byli to Sam Jones, Jerry West, Richie Guerin, Bob Pettit, Wilt Chamberlain, ale jego akurat nie kryłem, ze względu na pozycję. Ci gracze byli bardzo dobrymi koszykarzami. Do tego Paul Arizin. Wówczas nie było zbyt wiele zespołów, więc graliśmy ze sobą w sezonie 12-13 razy. Znaliśmy się bardzo dobrze.